Jak przygotować się na wyjazd z dziećmi

sierpień 8
2 komentarze

Kiedyś usłyszałam od znajomych, że na wakacje to trzeba wyjeżdżać samemu bez dzieci bo inaczej to nie urlop. Zdziwiło mnie to wtedy mocno i nadal dziwi bo urlop z dziećmi też może być udany. Nie wygląda to już tak pięknie jak za czasów gdy byliśmy sami. Nie da się beztrosko poleżeć na plaży czy zrobić spontaniczną wycieczkę. Wszystko jest dobrze przemyślane a rytm dnia jak na razie ustalają dzieciaki. Do takiego wyjazdu trzeba się dobrze przygotować, nie ważne czy jedziemy na dłuższy urlop czy tylko na krótki wypad.

wyjazd z dzieckiem

Taki dłuższy wypoczynek dopiero przed nami więc zaczynam już dokładnie planować i przygotowywać się do wyjazdu.

Najważniejszy jest wybór miejsca. Po narodzinach Piotra nie mieliśmy oporów do dalszych wyjazdów np. za granicę autem czy samolotem. Teraz przy trójce maluchów takie wyjazdy odpadają. Staramy się wybrać takie miejsce żeby podróż nie była bardzo męcząca i długa. Bardzo trudno jest ogarnąć wszystkie maluchy, jest nas tylko dwoje dlatego na dalsze podróże lepiej poczekać aż dziewczyny będą trochę starsze. Dużo ośrodków, prywatnych kwater, hoteli oferuje miejsca do zabaw dla maluchów jak i dużo innych atrakcji. Dostosowują się do potrzeb rodzin. Należy poszukać takiego miejsca i poczytać opinie. Wiem że czasami różnie z tymi opiniami bywa ale rozczarowałam się już kilka razy po przyjeździe na miejsce.

wypoczynek z dziećmi

Pakowanie zaczynam od stworzenia tydzień przed wyjazdem listy rzeczy do kupienia i do zabrania. Są rzeczy które mogę wcześniej już przygotować do spakowania np. apteczka, kremy z filtrem czy akcesoria plażowe. Ubrania pakuję w dwóch wariantach na ciepła i zimną pogodą. Kalosze i parasole zabieram zawsze ze sobą. Wolę miło się rozczarować słoneczną pogoda niż zmoknąć na deszczu. Po spakowaniu całej rodzinki ruszamy w drogę.

 

Warto przemyśleć trasę tak aby były na niej możliwe postoje. Dzieciaki nie wytrzymają kilku godzin jazdy bez chwili przerwy. Może warto jechać na noc ? Z Piotrem tak podróżowaliśmy, nie było problemu z przełożeniem go z łóżeczka do fotelika w samochodzie. Przy dziewczynach jest gorzej, najczęściej się budzą i istnieje ryzyko że szybko nie pójdą spać. Warto wyjechać z samego rana, zatrzymać się po drodze w przyjaznej dzieciom okolicy i pozwolić im chwile się wyszaleć. Po takiej przerwie mam zawsze nadzieję że dziewczynki pójdą na swoja południową drzemkę.

urlop z dzieckiem

Na podróż zabieram oprócz picia i przekąski zabawki, książeczki czyli wszystko co może zająć maluchy w aucie.
Po przyjeździe na miejsce zostaje nam tylko dobrze się bawić. Zabawy w piasku z dziećmi czy puszczanie latawca na plaży to też fajna zabawa i sposób na spędzenie urlopu.

 1. majka

  sierpień 28

  Przy małych dzieciach to chyba wszystko trzeba dokładnie planować, w parku dinozaurów byliście ?

  • MeAndMySpace

   wrzesień 28

   Tak w Szklarskiej Porębie 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *