Zabawa z dwulatkiem

styczeń 12
2 komentarze

Moje (prawie) dwulatki są pełne energii i ciekawe wszystkiego co je otacza. Dziewczynki szybko się uczą i każda nowa zabawa sprawia im dużą frajdę. Niedawno odkryły puzzle i układanki Trefl i zakochałyśmy się w nich wszystkie. Nie jest to reklama tej firmy one po prostu są świetne a że jest to polska firma tym chętnie je kupuję. Puzzle z Serii Trefl Little Planet to produkty dla najmłodszych, wspaniały pomysł na zabawę np. na deszczowy dzień. Poza tym staram się zapewniać już dziewczynkom zabawy uczące ich kreatywności czy cierpliwości. Takie zabawy rozwijają wyobraźnię. Uwielbiam przyglądać się jak obie skupione wyciągają po kolei elementy z pudełeczek i próbują je dopasować do siebie.

zabawa puzzlami

Do naszych hitów należą:

Połóweczki czyli 6 dużych puzzli 2-elementowych z książeczką z ilustracjami. Należą do serii Trefl Little Planet. Puzzle są duże, łatwo się je składa. Kolorowe obrazki przedstawiają zwierzątka. Rozwijają dzieciom zdolności manualne. Jeżeli brakuje wam pomysłów na zabawę z maluszkiem puzzle są obowiązkową pozycją. Przed układaniem można z dzieckiem przeczytaj książeczkę, obejrzeć kolorowe obrazki zwierzątek co bardziej zachęci dziecko do zabawy.

puzzle dla dzieci

puzzle zwierzatka

 

Słonik Antoni to 12-elementowy pociąg z puzzli. Zestaw zawiera również książeczkę z ilustracjami i porady dla rodziców. Ta kolorowa układanka wprowadza dzieci w naukę kolorów. W każdym wagoniku składa się z dwóch części a w nim znajdują się kolorowe zwierzątka. Dziecko dobiera puzzle według koloru.

puzzle dla dwulatka

puzzle trefl

 

Panda Wanda czyli nauka kształtów przez zabawę. Zawiera 6 dużych układanek z kształtami, książeczkę z ilustracjami i porady dla rodziców. Planszę zawierają kolorowe obrazki ze zwierzątkami, Pandę i jej przyjaciół do których trzeba dopasować brakujące elementy w postaci różnych kształtów. To wspaniałą zabawa rozwijająca zdolności manualne dzieci.

puzzle

Dzieci nie zawsze jest łatwo zainteresować zabawą. Czasem chcą bawić się po swojemu, zamiast zająć się klockami lub lalką, które im podajemy wolą wyjmować nasze rzeczy z szafek lub bawić się w przelewanie soku z jednej miseczki do drugiej nad naszą świeżo zmienioną pościelą. Choć to też jest rodzaj kreatywności i nauki nowych rzeczy to chyba żadna mama nie jest z tego zadowolona. W przypadku puzzli nie mam najmniejszego problemu aby je zainteresować nimi. A nawet wręcz przeciwnie, czasem niestety dziewczynki interesują się tymi samymi puzzlami na raz. Ale radzę sobie z tym od razu biorę co najmniej dwa opakowania.

 

 1. kasia

  styczeń 17

  Moje dzieciaki też uwielbiają puzzle, sama chętnie się z nimi bawię 🙂

  • MeAndMySpace

   styczeń 24

   ja też 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *