Jak zostać idealną mamą

grudzień 11
2 komentarze

Patrząc na te wszystkie uśmiechnięte kobiety biegające w szpilkach, idealnie ubrane (czyli bez plam i zagnieceń), w makijażu z zadbaną fryzurą i paznokciami jakby wyszły dopiero co z salonu kosmetycznego, pchające wózek z idealnym, grzecznym dzieckiem marzysz sobie ze też taka będziesz. Przeglądasz w ciąży poradniki dla mam a tam na każdej prawie stronie uśmiechnięte i zadbane mamy. Wyobrażasz sobie że będziesz wyrozumiałą, zawsze uśmiechnięta i zawsze znajdziesz czas na zabawy, opowiadanie bajek. Po urodzeniu dziecka zderzasz się z okrutną rzeczywistością bo ani trochę nie przypominasz tej kobiety. W domu bałagan, nie ogarniasz zmywania, prania ani prasowania. Myślisz wtedy że coś z tobą nie tak no bo przecież na twoim ubraniu pełno śladów po kaszce, nie pamiętasz kiedy ostatnio miałaś czas zrobić makijaż czy ułożyć włosy. Zdarza się czasami na placu zabaw że natrafisz na mamę która wygląda podobnie jak ty ale czujesz się normalnie tylko przez chwilę. W czym jest problem, co robisz nie tak? Może nie ma idealnych mam, może to tylko jakiś stereotyp, marzysz o czymś co nie możliwe. A może rozwiązanie jest proste, wystarczy przez chwilę sie zastanowić jak zostać tą idealną mamą którą chcemy być. Może po prosty idealna mama to SZCZĘŚLIWA mama. Skoro znamy już przyczynę to co zrobić żeby być szczęśliwą. Oczywiście że jesteśmy no bo urodziłyśmy te wspaniałe skarby które są dla nas całym światem i które spowodowały że zapomniałyśmy o sobie. Nie trzeba od razu wyjeżdżać na tydzień do Spa i mieć wyrzuty że zostawiliśmy nasze maleństwo ale na pewno powinnyśmy zacząć robić coś dla siebie małymi kroczkami.

blog-idealna-mama
Jeżeli nie ogarniasz tego co się dzieje w twoim mieszkaniu po prostu poproś kogoś o pomoc, to nie wstyd przyznać się że potrzebujesz odpocząć, nie ogarniasz wszystkiego sama. Nikt nie będzie miał ci tego za złe. Jeżeli nie masz takiej opcji, rodzina za daleko skorzystaj z pomocy kogoś poleconego kto chętnie sobie dorobi. To nie jest duży koszt i wcale nie musi przychodzić codziennie.
Patrząc w lustro zastanawiasz się co jest nie tak, zestarzałaś się tak szybko a może czujesz się tak bo dawno nie miałaś czasu na zrobienie swojego ulubionego makijażu. Skoro w tygodniu jest ciężko mąż spieszy się do pracy umów się z nim że w weekend masz rano godzinę w łazience dla siebie.
Idealna terapią jest wypad na zewnątrz czyli do fryzjera, kosmetyczki. Nie ważne gdzie i po co ważne że oderwiesz się na chwilę od pieluch, kaszek. Poczujesz się wolna i szczęśliwsza wrócisz do domu.
Może uda Ci się wyjść na kawę z koleżanką, nie ma czasu pracuje to nie problem. Jeżeli masz malutkie dziecko które dużo śpi lub ma przynajmniej jedną drzemkę wybierz się akurat w tym czasie sama. Maluszek będzie spał słodko w wózku a ty usiądziesz sobie wygodnie przy kawie (jeżeli karmisz piersią pamiętaj że w kawiarniach podaję bezkofeinową) czytając gazetę kupioną po drodze (tylko nie poradnik dla mam). Po takiej kawie na pewno wróci ci uśmiech na twarzy.
Pomaluj paznokcie lub załóż coś w kolorze czerwonym. Poczujesz się pewniej siebie. Ten kolor rozpala zmysły, ożywia i pobudza do działania. Idealny do walki z przemęczeniem 🙂
Gdy potrzebujesz chwili na wyciszenie się bo akurat maluch dał ci mocno w kość puść mu po prostu baję. Pomyślisz że to kiepski pomysł i jesteś przeciwna bajką. Pomyśl że w tym czasie spokojnie wypijesz ciepłą kawę a jemu nic złego się nie stanie.
Sprawiając sobie przyjemność nawet tą małą czujemy się szczęśliwsze. Daje nam to więcej energii do działania, zabawy a nasze dobre samopoczucie przechodzi na dzieci sprawiając uśmiech na ich buziach.

  1. MałaMi

    grudzień 15

    Muszę kupić sobie chyba coś czerwonego 🙂 najprostsze rozwiązania są często najlepsze.

  2. kasia

    grudzień 29

    Takie proste sposoby a mogą zdziałać cuda, warto co jakiś czas wyrwać się np. na kawę to dużo daję, można naładować baterie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *