Gdzie najlepiej wybrać się w góry z dziećmi ? My wybraliśmy Karpacz

październik 11
2 komentarze

w-karpaczu

Dlaczego tam ? Karpacz daje dużo możliwości dla rodzin z małymi dziećmi no i jest bardzo blisko nas około półtorej godziny drogi (dwie przy lekkich korkach lub nieplanowanych objazdach). Wyjazd w góry każdemu kojarzy się ze wspinaczką górską, zdobywaniem szczytów w tym przypadku Śnieżki . Muszę wszystkich rozczarować z trójką tak małych dzieci odpada. Nie wsiedliśmy do żadnej z kolejek czy wyciągów. Chociaż tatko pewnie żałuje bo lubi wędrówki górskie a widok z samego szczytu w Karkonoszach na pewno zapiera dech w piersiach. Zdecydowaliśmy że dziewczyny są jeszcze za małe na taką wyprawę. Więc pytanie co robiliśmy przez prawie cały tydzień? Korzystaliśmy z atrakcji Karpacza i okolic odpoczywając 🙂 Oczywiście wyjazd zaplanowaliśmy po sezonie gdy nie ma już tłumów ani kolejek do kas, na kawę w kawiarni nie czeka się 30 minut a obiad dostaje się najdłużej po kwadransie (w zależności od tego co się zamów).karpacz-latem
Korzystając z braku tłumów wybraliśmy się na jedyną wyprawę, naszym celem był
DZIKI WODOSPAD. Znajduje się na rzece Łomnicy, magiczne miejsce. Widok śliczny a po kamieniach można było podejść dość blisko lub podziwiać widok z góry. Woda czyściutka ale zimna, nie zniechęciło to Piotra do zanurzania swoich nóżek. Brak tłumów i wycieczek umożliwił nam odpoczynek na skałach wsłuchując się w odgłosy wody podczas gdy dziewczynki słodko spały w wózku.

karpacz-dziki-wodospadkarpacz-z-dzieckiem w-karpaczu-nad-wodospadem nad-dzikim-wodospadem
ZAPORA NA ŁOMNICY
Zapora z kamiennych bloków utworzyła malowniczy zalew i sztuczny wodospad. To miejsce nadaje się na spacery, można odpocząć i napić się najlepszej mrożonej kawy w Karpaczu. Zjeść dobry obiad a porcje są idealne dla wygłodniałych turystów. W ramach relaksu można nakarmić kaczki lub pomoczyć stopy w zimnej górskiej wodzie.
Dla starszych dzieci lub tych najstarszych fajną zabawą jest TOR SANECZKOWY. Dla lubiących adrenalinę i dobrą zabawę. Jednym wózkiem mogą zjeżdżać dwie osoby więc można zabrać dziecko ze sobą.

blog-parentongowy
Kolejną atrakcją którą zwiedziliśmy jest PARK MINIATUR ZABYTKÓW DOLNEGO ŚLĄSKA. Park znajduje się obok Karpacza w Kowarach. Wśród kwiatów i zieleni można podziwiać modele pałaców, kościołów, klasztorów i starówek miast. Miejsca jest dużo wiec dzieci swobodnie mogą biegać. Można posłuchać opowiadań i ciekawostek wygłaszanych przez oprowadzających wycieczki a później zrelaksować się przy kawie i pysznym serniku.
Zaraz po wyjściu z PARKU ujrzymy ogromny dmuchany plac zabaw, czyli raj dla dzieci. Z biletem mamy tańsze wejście a wierzcie mi warto. Bo można tam siedzieć przez calutki dzień albo dokąd dzieci mają siłę. Duży minus to to że oprócz frytek i burgera to nie ma nic do kupienia np. na obiad.

blog-moda-dziecieca park-miniatur-dolnegoslaskamoda-dzieciecazabawa-z-dziecmizabawy-z-dzieckiem
W przypadku złej pogody w Karpaczu jest kilka aquaparków gdzie na pewno miło można spędzić dzień.
Mam nadzieję że zachęciłam Was troszkę do odwiedzenia Karpacza.

 

  1. MeAndMySpace

    listopad 2

    Karpacz i okolice to sprawdzona lokalizacja 🙂 Polecamy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *