JUŻ ROCZEK

kwiecień 24
2 komentarze

Brakuje mi czasu żeby częściej pisać co u nas słychać. Nie da się ukryć że przy trójce dzieci w ogóle go nie mam ale chwila wspomnień musi być. Rok temu na świat przyszły moje dziewczynki, przez cesarkę trudno ale inaczej się nie dało.  Nie wiem czy ciążę bliźniaczą można fizycznie donosić do terminu u mnie maksimum było 36 tygodni. Dziewczynki były duże razem ważyły 5,5kg i było mi już na prawdę ciężko. Czy to była dobra decyzja, nie wiem. Gdybym jeszcze wytrzymała z tydzień maluszki dostałyby więcej punktów? Czy ich stan by się pogorszył ? Trudne pytania męczyły mnie po porodzie.

IMG_4507

IMG_4519

 

Od razu po wyjęciu z brzucha musiały być podłączone pod tlen i pojechały na Intensywną Terapie a ja cały dzień czekałam na informację o ich stanie zdrowia. Dzień później obolała dotarłam do nich, maleństwa moje leżały w inkubatorach.  Myśląc o tym dzisiaj zdaję sobie sprawę jaką dużą szczęściarą jestem że są ze mną, zdrowe. Rozwijają się prawidłowo i wchodzą mamie na głowę. Są zupełnie inne nie tylko z wyglądu, inne mają przede wszystkim charaktery. Julia delikatna, wrażliwa, chodzi swoimi ścieżkami, lubi się przytulać. Za jej uśmiech można oddać wiele. Joanna mądra, silna, uczy się błyskawicznie, lubi rozrabiać szczególnie ze starszym bratem. Tylko na razie ona zbiera guzy J Zupełnie inne niż Piotr, nie widzę w ich zachowaniu podobieństwa. Zazdrosne o siebie dobrze że matka może obie na raz trzymać. Jeszcze daję radę 🙂

 

Przestają być już niemowlakami a stają się dzidziusiami uczącymi się w błyskawicznym tempie. Potrafią już stać samodzielnie i chodzić trzymając się mebli lub czegoś innego wiec same dotrą gdzie chcą 🙂 Upadków u nas dużo, pojawiają się  siniaki i guzy. Chętnie same jedzą nie koniecznie z dobrym rezultatem. Widzę już u nich dużą zmianę w zachowaniu, w nastrojach, pojawia się pierwszy upór i złości. Coraz więcej rzeczy chcą robić same. Największą radość sprawia im powrót taty z pracy do domu. Radość niedopisania.

 

ONE:

sukienki – allegro

  1. katti

    kwiecień 25

    Już roczek 🙂 ale szybko urosły

  2. majka

    maj 5

    Torcik sowa, śliczny 🙂 szybko ten czas leci, już takie duże

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *