ROWEREK BIEGOWY DLA DZIECI

Lipiec 23
No comments yet

 

Aktywność fizyczna jest dla dziecka bardzo ważna zwłaszcza w początkowym okresie życia. Malec uczy się koordynacji ruchowej, a także ćwiczy mięśnie oraz odpowiednią postawę ciała. Dlatego też bardzo ważne jest aby mógł w odpowiedni sposób ćwiczyć.

Najczęstszym prezentem jaki kupują swojemu dziecku rodzice jest rower. Można na nim jeździć już od 2 roku życia. Ważne jednak aby był dobrze dobrany pod względem wieku dziecka, a także rodzaju. Dla najmłodszych dzieci polecany jest rower biegowy, który nie posiada pedałów. Dziecko odpycha się, a także hamuje przy pomocy swoich nóżek ćwicząc tym samym mięśnie ud oraz łydek. Dzięki temu nie trzeba dołączać dodatkowych dwóch kółek i maluch uczy się zachowywać równowagę. Przejście z rowerka biegowego na standardowy rowerek dwukołowy jest wówczas szybsze i mniej problemowe niż gdy dziecko rozpoczyna przygodę z rowerem za pomocą rowerka czterokołowego. Jego pozytywne oddziaływanie na dziecko związane jest również z kształtowaniem postawy malucha, gdyż wymusza siedzenie z prostymi plecami. Dziecko nie ma możliwości garbienia się ponieważ wówczas jazda będzie po prostu nieefektywna.

IMG_136311

 

Kolejnym plusem rowerka biegowego jest jego waga, są one znacznie lżejsze od rowerków z pedałami. Dziecko może samo je podnieść nie męcząc się przy tym zbytnio. Jest to bardzo dobre rozwiązanie podczas wyjścia do parku lub na dłuższy spacer.

Aby dziecko polubiło jazdę rowerkiem biegowym powinien być on odpowiednio dobrany. W tym celu należy zmierzyć malucha, jednak nie wzrost a długość od krocza dziecka do podłogi. Pomiędzy nogi dziecka należy włożyć książkę grzbietem do góry i zmierzyć odległość pomiędzy grzbietem, a podłogą. Jeżeli dziecko nadal chodzi w pieluszce należy dokonać pomiaru, gdy maluch będzie miał na sobie pieluchę. Wiek podany na rowerkach niektórych producentów może być mylący, gdyż rówieśnicy różnią się pomiędzy sobą wielkością.

IMG_136711

 

Piotruś od prawie pół roku jeździ na takim rowerku. Początki były trudne i szybko się zniechęcał, przez większość spaceru musiałam nosić rowerek pod pachą. Częste zachęcanie go do nauki przyniosło efekt. Teraz jak wsiada na swój rowerek to nie mogę go dogonić 🙂

IMG_136811

 

Piotruś:

t-shirt : Zara

spodenki : Mothercare

 

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *