ZABAWA NA BASENIE

Kwiecień 5
1 Comment

Jedna z lepszych form spędzania czasu z dzieckiem to basen. Już od 3 miesiąca można wybrać się z dzidziusiem na zajęcia w wodzie, jest to świetna zabawa nie tylko dla maluszka ale i dla rodziców. Zabawa w wodzie pobudza dzieci do rozwoju fizycznego i psychicznego. Dziecko do około 6 miesiąca życia ma naturalny odruch „pływania”, nie boi się wody i nie otwiera ust, kiedy się w niej zanurza. Ponadto jest to:
– świetna gimnastyka dla mięśni i stawów
– zabawa, która dostarcza nowych wrażeń
– stymuluje rozwój ruchowy
– wspomaga odporność na choroby
– buduje się więź między rodzicem a dzieckiem
Przed pierwszą wizytą na basenie musimy sprawdzić czy jest on odpowiednio przystosowany dla malutkich dzieci. Przede wszystkim czy posiada miejsce do przewijania i ubierania dzieci, temperaturę wody( dla niemowlaków to 37 st.), czy są małe baseniki z odpowiednią głębokością.


Pierwszy raz z P wybraliśmy się jak miał 4 miesiące, po 3 m-cu kąpaliśmy małego raz w tygodniu w  wannie żeby przyzwyczaił się do głębokiej wody i przestrzeni. Na basenie na pewno dochodzi jeszcze hałas więc dziecko na wszystkie nowości mogłoby zareagować płaczem. W wannie P pływał jak zawodowy pływak 🙂 oczywiście trzymany pod paszkami przez mamusię ( albo tatusia). Zakupiliśmy specjalne pieluchy do wody no i wybraliśmy się. Na pierwszej wizycie na basenie skorzystaliśmy z indywidualnych zajęć z panią rehabilitantką. Pokazała nam jak oswoić dziecko z wodą, jak się z nim bawić i ćwiczyć. Polecam każdym rodzicom taką lekcję, dzięki wskazówką nie baliśmy się zanurzyć P w wodzie i wiedzieliśmy jak wykorzystać czas spędzony  na basenie. Piotrek uwielbia zabawy na basenie szczególnie jak jest dużo dzieci , dzisiaj na przykład uciekał z małego basenu z cieplutka woda i chciał wchodzić do dużego z zimną  dla dorosłych gdzie starsze dzieci uczyły się pływać 🙂 Przyjemnie patrzeć na  P jak z radością pluska się w wodzie.

  1. kasia

    Kwiecień 6

    widać, że ma super zabawę 🙂

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *