LEKTURA DLA MAMY

Marzec 14
3 komentarze

Od dawna o niej słyszałam, dawno zakupiłam i dopiero przeczytałam „W Paryżu dzieci nie grymaszą” autorka Pamela Druckerman. Sam tytuł wzbudził we mnie zainteresowanie więc zamówiłam szybko przez neta i po 3 dniach miałam już w swoich rękach. Czytałam z dużym zainteresowaniem, chłonęłam każdą stronę aby dowiedzieć się wszystkiego na temat francuskiego wychowania dzieci. Zafascynowana  żałowałam, że nie natrafiłam na nią zaraz po urodzeniu P może uniknęłabym wtedy wielu nieprzespanych nocy i innych błędów. Zaskoczyło mnie ich  podejście do macierzyństwa, wychowywania dzieci, ich wytrwałość w tym wszystkim. Tak jakby to wszystko było u nich takie oczywiste, zakorzenione głęboko że tak musi być i kropka. U nas każda mama jest inna, ma inne wartości, poglądy, ogólnie panuje wielki chaos. Nie spotka się tutaj takich grzecznymi i poukładanymi dziećmi, na pewno gdzieś są ale to rzadkość.  W końcu dobrnęłam do końca książki i co z tym moim zachwytem. Hm trochę opadł. Nadal uważam, że w pewnych kwestiach mają rację, zainteresowało mnie podejście do żywienia dzieci i kilka innych spraw. Chciałabym aby P był taki idealny, abym miała czasu dla siebie i dla męża ile potrzebuję ale to jest jakimś kosztem. Gdzie jest ten czas na miłość dla dziecka, na rozpieszczanie go i pozwalanie mu na te wszystkie rzeczy których nie powinien robią a które sprawiają  mu taką frajdę? Wiem, że za bardzo rozpieściłam P ale tym jest dla mnie bycie mamą. Nie potrafiłabym stworzyć takiego schematu rodziny głównie dla swojej wygody.
Cieszę się że natrafiłam na nią bo jako młoda i jeszcze niedoświadczona w wielu tematach mama lubię zgłębiać wiedzę. Każda z was na pewno będzie miała inne odczucia po przeczytaniu tej książki ale zachęcam do lektury. Czyta się ją bardzo szybko i z dużym zapałem.

 1. mama_calineczki

  Marzec 18

  Nie czytałam nigdy adnych poradnikow, ale zaciekawił mnie tytuł. 😉

 2. kasia

  Marzec 19

  zaciekawiła mnie ta książka 🙂

 3. madagene.pl

  Marzec 21

  Koniecznie muszę kupić tę książkę. Szkoda, że nie napisałaś czegoś więcej, ale z drugiej strony będę mieć większą ochotę na jej czytanie. Dzięki !

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *