SPOTKANIE MAM BLOGEREK

Marzec 2
2 komentarze

W zeszły weekend w  sobotę miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu blogujących mam. Chyba jako ostatnia opisuję to spotkanie ale brak neta to jak odcięcie od świata i to na prawie tydzień.
O spotkaniu dowiedziałam się przypadkiem jak lista była już pełna jednak udało mi się dostać, zapewnie któraś z mam zrezygnowała.  Zorganizowane było przez mamy dla mam :). Dziewczyny mocno się postarały i zrobiły kawał dobrej roboty. Duże gratulację dla Marty, Leny i Moniki.

Spotkanie było zorganizowane w Centrum Inicjatyw Wszelakich na ul. Zakrzowskiej. Głównym celem spotkania były wykłady-zajęcia  o znanej nam tematyce blogowania.  Myślę, że było to dla wielu inspiracją. Zajęcia obejmowały najważniejsze tematy  jakie powinna znać blogująca mama. Jednym z nich jest współpraca blogerów z firmami, o którym  opowiedziała nam właścicielka firmy STYLE&DECOR Renata Juszczak. Przedstawiła  wymagania jakie stawiają firmy w celu współpracy.

Rozmawialiśmy o prowadzeniu dobrego i „czytanego” bloga z twórcami bloga Slow Day Long. Przedstawili nam swój punkt widzenia na osiągnięcie sukcesu, wyznaczonego celu. Było to dla mnie spojrzenie na to co robię z innego punktu widzenia. Opowiedzieli o swojej pracy i czym się kierują tworząc swój blog.

Szkolenie z zakresu informatyki  przedstawił Piotr Purzycki z firmy Pe2. Ważną sprawą jest  to jak nasza strona może być  postrzegana przez innych i czy jest czytelna, jak uporządkować stronę aby czytelnika interesowały nasze posty a nie rozpraszało wszystko obok niego.

Ważną rzeczą są też zdjęcia, które przyciągają dużą uwagę odwiedzających. Alicja Sikora fotograf przedstawiła nam kilka najważniejszych cech dobrego zdjęcia. Opowiedziała jak zrobić dobre zdjęcia maluchowi, słuchałam jej z dużym zainteresowaniem. Przyznam się nawet, że rok temu zapisałam się do niej na kurs fotografii ale jako świeżo upieczona mama przeliczyłam się z możliwościami 🙁 nie mogłam cyca zostawić w domu więc nie ukończyłam kursu. Ale już wtedy można było odnieść  wrażenie, że prowadzi zajęcia w sposób ciekawy i wzbudzający zainteresowanie słuchacza.

Wróciłam do domu pełna wiedzy i zapału do pracy. Cieszę się ogromnie, że udało mi się uczestniczyć w tym spotkaniu. Poznałam wspaniałe Mamy, które prowadzą naprawdę świetne blogi.


Wielkie podziękowania dla sponsorów za wspaniałe prezenty .Kosmetyki od firmy Dzidziuś, Amadora obrazki piaskowe, słodycze od Słodkie Czary Mary, Piotruś jeszcze nie jada takich słodkości ale mamusia tak, kolorowanki od  Bazgroszyt, książeczka od Wydawnictwo Monika Duda, misia do samodzielnego zrobienia od Pracownia Pomysłowo, kredki i krasnoludka od Miasta Wrocław. Pyszne ciasto z cukierni Patisserie Kaio i kawę z Coffee Planet.

 

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym spotkaniu, wielkie dzięki dziewczyny i mam nadzieję że do zobaczenia.

  1. mama_calineczki

    Marzec 2

    Spotkanie na pewno było ciekawe. Załuję bardzo, że nie mogłam w nim uczestniczyć.

  2. madagene.pl

    Marzec 3

    Z pewnością miłe spotkanie:) też będę mamą za 7 miesięcy 🙂

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *